Ubytování a stravování v Šanghaji

Šanghaj - Bund - hotel PeaceŠanghaj je velmi moderní město, ve kterém se nachází velká řada výškových budov, ve kterých sídlí například významné hotelové řetězce, a také mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční šanghajské jídlo.

Nabídka ubytovacích zařízení je v Šanghaji poměrně standardní. Najdete tu různě vybavené hotely, od luxusně zařízených až po skromněji vybavené hotýlky. Mlžete si také rezervovat apartmány, pokoje v penzionech, hostelech či resortech. Zastoupeny jsou zde snad všechny největší mezinárodní hotelové řetězce. Svou dovolenou můžete strávit v hotelu Hilton, Best Western, Shangri La, Radisson Plaza nebo třeba Four Points. Nejoblíbenějším hotelovým řetězcem je Ascott The Residence.

Šanghajská kuchyně, jak ji známe dnes, se vytvářela po několik let a na její podobě se podepsal i vliv přistěhovalců. Časem se tak vytvořila tradiční chuť šanghajské kuchyně, pro kterou je typická kombinace sladké, omáčkové a olejové chuti. Hlavními chody jsou často i jídla, která se podávají namočené, například namočené sójové boby v alkoholu, namočené rybí maso, kuřecí pařáty nebo namočený vepřový jazyk.

Rezervujte si letenku do Šanghaje ještě dnes!

Jak již bylo řečeno, Šanghaj je jedním z největších přístavních měst na světě. Nikoho proto jistě nepřekvapí, že se zde především upravují různým způsobem ryby. Tradičním šanghajským jídly jsou dušený rybí ocas, pocukrované vepřové koleno, sladká a kyselá krátká žebra, smažené krevety, dušené vepřové maso, krabí koláčky nebo dušené vepřová střeva. Všechna tato jídla mají společné to, že jsou podávány s velkým množstvím oleje a s hustou omáčkou. Hustou omáčkou je míněna sójová omáčka, která je nepostradatelnou součástí šanghajské kuchyně. Do této omáčky se při vaření přidává ještě cukr nebo cukrkandl, díky čemuž se vytvoří červená omáčka.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2022 | Šanghaj (Čína) | www.esanghaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz