Dovolená v Šanghaji

Šanghaj - Perla orientuŠanghaj je velice zajímavé město, které je držitelem několika nej. Je to nejlidnatější město v Číně, největší přístav na celém městě a nachází se v něm nejvyšší budova v Čínské lidové republice.

Jestliže se chystáte na dovolenou do Šanghaje, budete potřebovat kromě platného cestovního pasu, který vám bude platit ještě minimálně 6 měsíců po vaší návštěvě, i vízum. Jeho vystavení si můžete zařídit na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. Celé vyřízení trvá přibližně 10 dní. Požádat můžete jak o individuální tak o skupinové vízum. Kromě fotografie budete potřebovat ještě kopii zadní strany pasu.

Nejsnadnějším způsobem, jak se do Šanghaje dostanete, je využitím letecké dopravy. Bohužel z České republiky nelétá žádný přímý spoj, takže se musíte smířit s tím, že budete přestupovat. Nejčastějšími přestupnými místy jsou Curych, Dubaj, Helsinky, Londýn, Mnichov nebo Frankfurt. Nejbližším přímým spojem je let z Frankfurtu nad Mohanem. Koupě letenky vás přijde od 10 000 Kč až třeba po 40 000 Kč. Záleží na tom, kdy si letenku zarezervuje a na místě, kde budete přestupovat. Z Prahy se do Šanghaje dostanete i s přestupem nejdříve za 13 hodin.

Šanghaj toho má turistům opravdu hodně co nabídnout. Sice se zde nenachází tolik historických památek, ale zato si tu můžete prohlédnout více jak 3 500 výškových budov. Ze starobylých památek stojí za zmínku například buddhistický chrám Ťing-an, chrám Klidu a míru. Ujít byste si neměli ani prohlídku Šanghajského muzea.

Nejvyhledávanějším místem ve městě je tzv. Bund, nábřeží, na němž se nachází největší koncentrace výškových budov. Z těch stojí za zmínku například mrakodrap Ťin Mao, 468 metrů vysoká věž Perla Orientu a samozřejmě nejvyšší budova Číny a třetí nejvyšší na světě, World Financial Center. Město myslí i na sportovní fanoušky. Nedaleko města byl vystavěn automobilový okruh pro závody Formule 1, kde se od roku 2004 koná Velká cena Číny.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2022 | Šanghaj (Čína) | www.esanghaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz