Okolí Šanghaje

Šanghaj - Mochou LakePokud vás bšhem vaší dovolené toto moderní město už svými výškovými budovami omrzí a budete chtít poznat i jiná místa, můžete vyrazit do blízkého okolí Šanghaje, kde se nachází větší množství různých starobylých památek.

Vydat se tak můžete například do zahrady Starobylé krásy, kterou najdete ve městě Nanxiangu. Je to opravdu kouzelné místo s množstvím vzácných historických předmětů. Dalším místem, ve kterém byste se měli určitě zastavit, je město Songjiang. Kromě muzea, ruin starého chrámu a zdi duchů se ve městě můžete projít překrásnou zahradou Opilého básníka.

Zajistěte si letenku do Šanghaje za skvělou cenu!

Mnoho historických památek ale naleznete především ve 3000 let starobylém městě Nanjing. Celé toto místo je oklopeno přes 40 km dlouhými hradbami, které v některých místech dosahují výšky 12 metrů. Za hradbami na vás čekají opravdu zajímavé a starobylé budovy. Například citadela nebo pevnost Džbán. V samém centru města naleznete Bubnovou věž. Těmto věžím nacházejícím se v Číně se také říká hlásná věž, protože bubny skryté uvnitř ohlašovaly nebezpečí.

Nejkrásnější a nejzajímavější památkou v tomto starobylém městě je ale císařský dvůr. Až si celé město prohlédnete, můžete si jít odpočinout a načerpat síly ve dvou nádherných a věčně zelených zahradách, které se nacházejí nedaleko císařského dvora. Těmito zahradami jsou Mochouchu a Xuanwuhu.

A rovnou si zarezervujte úžasný hotel!

Okolí města Šanghaj potěší jistě i mnohé sportovní fanoušky, a to především těch, kteří mají zálibu v rychlých autech. Nedaleko tohoto moderního města vyrostl poměrně nedávno automobilový okruh určený primárně pro závody Formule 1. Konají se zde ale také závody GP2 a Moto GP. První Velká cena Číny se na tomto okruhu jela v září roku 2004. Tyto závody sem každoročně přilákají velké množství fanoušků, kteří sem přijeli podpořit své favority.

© Copyright 2022 | Šanghaj (Čína) | www.esanghaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz