Památky a zajímavosti v Šanghaji

Šanghaj - okruh Formule 1Přestože je Šanghaj převážně moderní město, najdou se tu i památky připomínající minulost tohoto města i celé země.

Šanghaj se může pochlubit mnoha kulturními atrakcemi, jako jsou úžasná muzea, obdivuhodné historické památky i klidné zahrady vybízející ke klidnému odpočinku. V místních muzeích můžete obdivovat kolekci keramiky, bronzu a jiných unikátů, z nichž některé jsou staré i několik tisíc let. Umělecko-historické muzeum se může pochlubit pamětním sálem dokládajícím dějiny šanghajské revoluce. Je tedy plný fotografií a nejrůznějších předmětů, které přibližují vývoj města.

Úžasným zážitkem pro turisty je návštěva divadelního centra Velký svět, které nabízí kromě lidové opery a tanečních vystoupení i hry či předčítání a další pro nás kulturně odlišné formy představení. Velmi atraktivním místem je i pagoda Lung-chua. Zajímavé zážitky si odnesete i z Průmyslového výstaviště. Za návštěvu stojí nádherná Zahrada potěšení, která pochází z 16. století a její zahradní architektura je z období Ming. Nachází se zde také impozantní bývalý Konfuciův chrám.

Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Šanghaje!

Šanghaj je ale především moderní město, ve kterém se nachází přes 3500 výškových budov. Do výšky 492 metrů se tyčí nejvyšší budova Číny a třetí nejvyšší na světě, World Financial Center. Dalšími výraznými budovami jsou mrakodrap Ťin Mao nebo věž označovaná za Perlu Orientu. Velmi zajímavé je i nábřeží Bund, na kterém stojí jedna výšková budova vedle druhé. Své sídlo zde mají banky, obchodní společnosti a hotely.

Do podvědomí mnohých sportovních fanoušků se Šanghaj zapsala díky výstavbě automobilového okruhu určeného pro závody Formule 1. První Velká cena Číny se na tomto okruhu jela dne 26. září 2004. Kromě F1 se zde jezdí také závody GP2 a Moto GP. Toto závodiště naleznete nedaleko Šanghaje.

Rezervujte si letenku do Šanghaje ještě dnes!

© Copyright 2022 | Šanghaj (Čína) | www.esanghaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz